Draugas: Washingtono vaikų pasirodymai – lietuviškame pasakų miške

KDLM Kaledos-draugas1“Lietuviškas Kalėdų senelis jūsų neužmiršta!” – Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas pranešė vaikams, susirinkusiems į Kalėdų šventę Baltimorės Lietuvių namuose, kurią surengė Vašingtono Kristijono Donelaičio Lituanistinė mokykla. Šiemet ji pakvietė visus į renginį, pavadintą “Knygų Kalėdos”, kadangi 2016-ieji Lietuvoje paskelbti Bibliotekų metais. Eglutėmis ir pelėdomis papuoštoje scenoje atgimė devynios visų mėgstamos lietuviškos pasakos ir dainos – nuo mažiausių dvimečių “Pupų ir pipirų” atliktos “Opa opa opapa, augo žirnis ir pupa” iki vyriausiųjų suvaidintos legendos apie Jūratę ir Kastytį. “Juk knyga ir būtent pasakos lydi mus nuo pat vaikystės”, – sakė pasakoriaus vaidmenį atlikęs Vytas Pakalniškis.

KDLM Kaledos-draugas3

 “Šie mokslo metai mūsų mokykloje ypatingi, skirti lietuviškai knygai. Mokiniai ir mokytojai rašo ir iliustruoja savo knygas, kiekviena klasė augina perskaitytų lietuviškų knygų medžius, tėveliai kviečiami į mokyklos knygų klubą. Tad ir Kalėdinės Eglutės šventė šiemet prasmingai pavadinta Knygų Kalėdomis”, – pasakojo mokyklos direktorė Jūratė Bujanauskas.Už paramą rengiant Kalėdų šventę ji dėkojo Lietuvių fondui, remiančiam lietuvišką kultūrą ir švietimą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.Baltimorės namuose, kurie veikia dar nuo 1921-ųjų, susirinkusius svečius pasveikino ir monsinjoras Rolandas Makrickas, dirbantis Šventojo Sosto nunciatūroje Vašingtone. “Knygų Kalėdos yra du prasmingi žodžiai. Labiausiai skaitoma pasaulyje knyga yra Biblija. Ji kalba apie Kalėdas ir Jėzaus atėjimą į pasaulį. Per šventes nepamirškime paskaityti kelias eilutes iš Šventojo rašto”, – ragino kunigas, aplankantis Kristijono Donelaičio Lituanistinės mokyklos vaikus per daugumą švenčių.

KDLM Kaledos-draugas4 Praėjusiais metais 55 metų veiklos sukaktį paminėjusią Vašingtono mokyklą lanko vaikai nuo dvejų metų iki pat aštuntos klasės. Čia dirba 17 mokytojų ir būrelių vadovų, kurie pasistengė, kad per kiekvienas Kalėdas vaikai paruoštų lietuviškus pasirodymus. “Ar Kalėdų senelis moka lietuviškai?” – pamačiusi Kalėdų senelį vis klausinėjo ožiuko rageliais pasipuošusi trimetė Saulė, su klasės draugais altikusi dainą iš pasakos “Vilkas ir septyni ožiukai”.Vaikai džiaugėsi Kalėdų senelio dovanomis, tarp kurių netrūko knygų – tiek anglų, tiek lietuvių kalba. Jungtinėse valstijose augančius vaikus lietuviškai skaityti ragino ir ambasadorius R.Kriščiūnas. Ambasada Vašingtone visiems Kristijono Donelaičio Lituanistinės mokyklos vaikams per Trijų karalių šventę padovanos knygeles “Stumbrytės Plukės atostogos Lietuvoje”.Per renginį Baltimorėje buvo prisiminta, kad būtent šiame mieste ateinančią vasarą viso pasaulio lietuviai rinksis į XV Lietuvių Tautinių Šokių šventę. Pasak JAV lietuvių bendruomenės Krašto valdybos pirmininkės Sigitos Šimkuvienės-Rosen, didžiuliame renginyje pasirodys daugiau nei 1800 šokėjai.“Labai visų lauksime, ir ačiū Baltimorei už organizavimą”, – sakė S.Šimkuvienė-Rosen.

Įrašas paskelbtas temoje Žinios. Išsisaugokite pastovią nuorodą.