Penktokų ir šeštokų anketos rezultatai

PASAULIO LIETUVIŲ METAI

Ar pamenate mūsų penktokų ir šeštokų bei jų mokytojos Justės parengtą apklausos anketą? Norėdami kuo daugiau sužinoti apie pasaulio lituanistinėse mokyklose besimokančius lietuvaičius, mokiniai galvojo klausimus apie sportą, geografiją, maistą, muziką ir kt. Džiaugiamės, kad anketa sulaukė didžiulio susidomėjimo – į klausimus atsakė net 77 mokiniai iš 28 lituanistinių mokyklų, esančių 15 pasaulio šalių!

Susumavę atsakymus, donelaičiukai išsiaiškino, kad net 84 procentams anketą pildžiusiems mokiniams patinka mokytis lietuvių kalbos, o 80 procentų atsakiusiųjų klauso lietuviškos muzikos. Įdomu ir tai, kad, priešingai nei mūsų mokykloje, „Tautišką giesmę“ kiekvieną rytą mokykloje gieda ne visos projekte dalyvavusios lituanistinės mokyklos. Visai nenuostabu, kad beveik visi svetur gyvenantys ir besimokantys lietuvaičiai populiariausiais lietuviškais patiekalais laiko cepelinus bei šaltibarščius, o geriausiais Lietuvos sportininkais tituluoja Arvydą Sabonį, Rūtą Meilutytę, Joną Valančiūną ir Šarūną Jasikevičių. Mieliausi Lietuvos miestai vaikams yra ne tik Vilnius, Kaunas ir Klaipėda, bet ir tie, kur gyvena jų seneliai, pusseserės ir pusbroliai, kuriuos su šeima jie mielai aplanko per vasaros atostogas.

Klausimų ir atsakymų anketoje buvo labai daug, bet išvada viena – nesvarbu kokioje pasaulio šalyje begyventume, mus jungia viena meilė Lietuvai!

Dėkojame visiems dalyvusiems! Mums buvo labai smagu ir įdomu! 💛💚❤️
#KDLMŠeima

Įrašas paskelbtas temoje Žinios. Išsisaugokite pastovią nuorodą.