Lietuvių vaikams asmeninis popiežiaus palaiminimas

Draugas

Vašingtono Kristijono Donelaičio lituanistinės mokyklos Sutvirtinimo sakramento klasės mokiniai, mokykloje lankę tikybos pamokas praėjusiais mokslo metais, tryško džiaugsmu, sužinoję, kad turės galimybę pamatyti Popiežių Pranciškų. Monsinjoro Rolando Makricko kvietimu, ankstyvą ir sauletą rugsėjo 23 rytą mokinai, pasipuošę tautiniais rūbais, sugužėjo prie Vatikano ambasados, kur su nekantrumu ir jauduliu laukė pasirodant Popiežiaus. Mokiniai ir jų vadovai kartu su kitais atvykusiais iš katalikiškų mokyklų, meldėsi ir džiaugėsi skanduodami ivairius Popiežiaus pasveikinimo šūkius. Niekas net nenutuokė, kad ši diena taps pačia įsimintiniausia jų gyvenime. Vaikai turėjo išskirtinę galimybę asmeniškai gauti Popiežiaus palaiminimą ir netgi su juo nusifotografuoti. Nuotraukos su Popieiumi apskriejo aplink visą pasaulį, išgarsinusios ne tik mokyklos mokinius, bet ir JAV Lietuvių Bendruomenę, ir Lietuvą.

Enija Davidonytė buvo viena iš mokinių, kuri apie savo asmenukę ir ką jai reiškė susitikti su Popiežiumi kalbėjo įvairiose televizijos laidose ne tik JAV, bet ir Lietuvoje.

“Tai buvo neužmirštama akimirka susitikti su Popiežiumi. Aš didžiuojuosi būdama tikinti ir džiaugiuosi, kad mane tėvai auklėja būti gera katalike. Esu dėkinga savo K.Donelaičio Lituanistinei mokyklai ir Monsinjorui Rolandui Makrickui už suteiktą galimybę susitikti su Popiežiumi. Šios dienos aš nepamiršiu visą gyvenimą”, – džiaugsmo neslėpė Enija.

Aistė Orentas, kuri taip pat turi nuotrauką su Popiežiumi, manė, kad susitikime bus labai daug žmonių ir Popiežiaus ji tikrai nesutiks. Ji negalėjo patikėti, kad apsaugos darbuotojai ją ir dar 2 mokinius pakvietė asmeniškai susitikti su Popiežiumi.

“Nuėjusi prie Šventojo tėvo pasakiau, kad jį myliu, kad jis mane įkvepia. Tuomet paklausiau ar galiu pasidaryti nuotrauką kartu su juo. Ir jis sutiko! Taip pat jis mane palaimino. Tikiuosi, kad šis palaiminimas mane lydės visą gyvenimą. Tikrai buvo įspūdinga!“, – sakė Aistė.

“Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad vaikams patiko susitikimas su Popiežiumi, kuris yra tikrai ypatinga asmenybė ir puikus Bažnyčios Vadovas. Jam gyvenimas pagal Jėzaus mokymą yra pats svarbiausias dalykas gyvenime, net pačiuose mažiausiuose dalykuose. Tikiuosi, kad vaikams šis susitikimas bus didelis įkvėpimas būti gerais žmonėmis ir tikrais katalikais – žodžiais ir darbais.” – sakė Monsinjoras Rolandas Makrickas.

Jūratė Bujanauskas
Direktorė
Įrašas paskelbtas temoje Žinios. Išsisaugokite pastovią nuorodą.