Mokykla Spalio 26: K.Donelaičio Metai. Tėvelių projektai.

imagesCAMKZ3KPKaip buvo pranešta per visuotinį tėvų susirinkimą, šiais mokslo metais tėvelių prašome paruošti projektus klasėse pagal K.Donelaičio pasakėčias.

Pasakėčia – trumpas, pasakojamasis, alegorinės formos, dažniausiai eiliuotas kūrinys, turintis pamokomąją mintį. Pasakėčia paprastai susideda iš pasakojimo ir pamokymo (moralo). Pasakojime daugiausiai vaizduojami gyvūnai arba augalai, daiktai, žmonės – tam tikros moralinių ar socialinių savybių kaukės. Pasakojimo turinys – alegorinis. Moralas (pamokymas) gali būti aiškiai suformuluotas kūrinio pabaigoje (kartais – ir pradžioje, viduryje) arba labai aiškiai suvokiamas iš pasakojamosios dalies. Neretai moralas būna pateikiamas patarle.

Klasių tėvų komiteto atstovams perduosiu pasakėčias. Pagalvokite koks pasakėčios pasakojimas ir moralas, kaip juos aiškiai ir suprantamai perteikti vaikams. Kokie simboliai vaizduojami pasakėčioje ir kokia jų reikšmė? Pavyzdžiui, ąžuolas– pastovumo, pelėda – mokslo, lapė – suktumo ir gudrumo, vilkas – godumo ir pan. Taip pat siūlau pateikti unikalių K.Donelaičio kalbos pavyzdžių, paaiškinti jų reikšmę vaikams.

Gandriukai – Šuo Didgalvis
1a klasė – Rudikis Jomarkininks
2a klasė – Vilks Provininks
3ia ir 4a klasės – Lapės ir Gandro Čėsnis
5a klasė – Ąžuols Gyrpelnys
6a ir 7a klasės – Pasaka apie Šūdvabalį

Klasės atstovų prašau pranešti datą kada planuojate pristatyti savo klasės projektą. Žinučių lauksiu iki spalio 31os dienos.

Būreliai šį šeštadienį:
Riešutėliai – muzika 12.30-1.00
Vieversėliai – muzika 12.00-12.30
Gandriukai – liaudies rateliai
1 klasė – muzika 1.00-2.00
2,3 klasės – liaudies šokiai 1.00-2.00
4,5,6,7 klasės – liaudies šokiai 1.00-2.00

Tikyba vyks 9.00-9.55

Pasaulio Pažinimo pamokėlės šį šeštadienį:
1a klasė 10.00-10.30
2a klasė 10.30-11.00
3ia klasė 11.00-11.30
4a klasė 11.30-12.00

Lietuvių kalbos klasė suaugusiems. Primenu, kad laukiame žinučių iš visų suaugusiųjų, norinčių mokytis lietuvių kalbos. Norime žinoti susidomėjųsių mokinių skaičių, kad galėtume paskelbti detalesnę informaciją apie klasę. Pamokos vyktų šeštadieniais nuo 10.00 iki 1.00 Kaina priklausys nuo mokinių skaičiaus.

Biblioteka. Vaikai praėjųsį šeštadienį pasiėmė knygutes iš mokyklos bibliotekos. Prašome knygučių nepamesti ir grąžinti sekantį kartą, kai veiks biblioteka. Tėvų komiteto paprašiau sudaryti bibliotekos darbo grafiką, kad žinotume kada biblioteka veiks. Jeigu galite padėti mokyklos bibliotekoje, prašau kreiptis į tėvų komiteto pirmininkę Neriją.

Iki pasimatymo!

Nuoširdžiai,
Jūratė

Įrašas paskelbtas temoje Žinios ir pažymėtas , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.