Jums visiems sakau: Aš myliu Lietuvą!

← atgal

IMG_3911Lietuva yra mano šalis, kurioje gyvena mano istorija.

Lietuva yra mano ramybės uostas, kur galiu pabėgti su savo mintimis.

Ten, Lietuvoje, švarus oras kaip naujas rytas, miškai pilni visokių įdomybių ir paslapties. Lietuvoje gyvena daug mano draugių ir dalis mano šeimos – ten gyvena mano vaikystė.

Nortautė, 8 klasės mokinė

IMG_4220Lietuva – mano svajonių namai, kuriuose aš galėčiau gyventi visą savo gyvenimą. Lietuvoje aš praleidžiu visas savo vasaras – tai mano atostogos. Aš ten susitinku savo giminaičius, kurių visus metus nematau. Aš lavinu gimtąją lietuvių kalbą, nes kalbu vasarą tik lietuviškai.

Aš labai myliu Lietuvą ir man yra garbė vadintis lietuvaite.

Ingrida, 8 klasės mokinė

IMG_5040Lietuva – tai mano gimtinė ir tėvynė. Šioje Žemėje aš gimiau ir užaugau. Lietuva – man svarbi valstybė, nes tenai aš išmokau kalbėti, rašyti ir skaityti lietuviškai.

Jos istorija yra garbinga. Tai šalis, kurioje narsūs didvyriai kovojo už laisvę.

Lietuva… Tai mano praleistos vasaros pas senelius Suvalkijoje ir Dzūkijoje. Lietuva – tai šalis, kuri visada bus mano širdyje.

Ugnė, 8 klasės mokinė

IMG_4037Lietuva – šalis, išsaugojusi ir išlaikiusi senąsias tradicijas. Šiandien mes švenčiame Užgavėnes. Norime, kad greičiau pavasaris nugalėtų žiemą.

Didžiausia Lietuvos išlaikyta vertybė – tai gimtoji lietuvių kalba, kuria kalbame daugiau nei tūkstantį metų. Daug kartų tauta buvo užkariauta, bet mes nepamiršom kalbos.

Lietuva – šalis su liūdna savo istorija, bet su laiminga istorijos pabaiga.

Lietuva – krepšinio šalis.

Ignas, 8 klasės mokinys

IMG_4222Lietuva man brangi. Tai šalis, kurioje aš gimiau, kur gimė mano vyresnioji sesė, kur gimė ir užaugo mano tėveliai. Lietuvoje gyvena mano močiutės Alvyda ir Bronė, ir aš dar turiu promočiutę Alytę.

Aš gyvenau Kaune. Kaunas man yra įspūdingas, nes tai mano gimtas miestas. Kaunas buvo laikininoji Lietuvos sostinė. Kai aš parskrendu į Lietuvą, mėgstu vaikščioti Laisvės alėja.

Enija, 8 klasės mokinė

IMG_5490Lietuva – mano antri namai, kur susitinku su geriausiais, artimiausiais draugais, kur galiu su visais kalbėti lietuviškai. Lietuvoje gyvena daug mano giminaičių: močiutė, senelis, teta, dėdė ir prosenelis. Kai buvau Lietuvoj, labai gerai laiką praleidau. Man buvo smagu, linksma – aš visada prisiminsiu.

Alina, 8 klasės mokinė

Man labai patinka lietuvių tradicinis maistas: kugelis, cepelinai, koldūnai. Mano mėgstamiausias mamos ir tėčio keptas kugelis su kopūstais, svogūnais ir lašinukais.

Marius, 6 klasės mokinys

IMG_4020

Lietuva yra mano tėčio gimtinė. Ten gražu, kai paukščiai čiulba, medžiai žaliuoja, gėlės auga ir žydi. Kai aš matau tokią gražią Lietuvą, užmirštu visus rūpesčius. Lietuva maža, bet atkakli šalis. Ji kaip tvirtas ąžuolas nelinksta vėjyje.

Tomas, 6 klasės mokinys

IMG_4998Lietuva yra graži šalis, ypač ją puošia parkai.

Per Lietuvą teka Dubysa, kurioje plaukioja įvairios žuvys. Aš mėgstu kartu su giminaičiais Dubysoje žvejoti. Kai gerai kimba, pagaunu daug žuvų, bet mažas žuveles paleidžiu.

Lietuva – upių ir ežerų kraštas.

Vaidas, 6 klasės mokinys

← atgal