Berniukų pasakos

atgal 

Kiškutis ir braškės

"Kiškutis ir braškės", Tomas, 2013

“Kiškutis ir braškės“, Tomas, 2013

Gyveno senelis ir senelė. Jie turėjo daržą. Kartą, išėjęs senelis į lauką, apsidairė, pagalvojo ir nusprendė pasisodinti braškių. Braškės gerai augo ir sunoko, nes senelis su senele jas gerai prižiūrėjo.

Vieną dieną kiškiukas išėjo pašokinėti ir paklydo ant kalnelio netoli kaimo. Prisišokinėjęs išalko. Jis ieškojo maisto. Įėjęs į kaimą, pamatė daržą, pilną braškių. Pauostęs braškes apsidairė. Kiškiukas įšoko į daržą ir paskubomis pradėjo valgyti. Pasisotinęs užmigo. Tuo metu senelis ir senelė atėjo į daržą sau rinkti braškių. Beskindamas braškes, senelis surado mažą baltą ir pūkuotą kiškiuką. Surinkęs braškes jis parnešė kiškiuką į trobelę. Senelė pakrutino kiškiuką kelis kartus, bet jis nepabudo. Tada jie aplaistė kiškelį vandeniu. Tas kiškis pabudo iš miego ir iššoko pro langą.

Tada senelis ir senelė nusiplovė braškes ir suvalgė. Tas pasiklydęs kiškiukas pabėgo į mišką, surado sau guolį ir laimingai gyveno.

Tomas, 6 klasės mokinys,  2012 m.

Kiškis ir aukso karoliai

 Kartą gyveno senelis ir močiutė. Jie turėjo mažą namelį. Po žiemos, kai sniegas ištirpo, senelis sodino kopūstus. Laikas greitai prabėgo, atėjo ruduo. Senelis su močiute ėjo derliaus nuimti. Kai jie atėjo į daržą, senelis sušuko:

–      Kiškis!

Tas kiškis nieko nedarė, tik miegojo. Jis buvo mažas. Senelis lėtai priėjo prie kiškelio. Mažylis pabudo, atsistojo ir žiūrėjo. Senelis ir močiutė nežinojo, ką daryti. Jie stovėjo nustebę. Keistas buvo šis kiškis – jis turėjo aukso karolius. Padavęs juos močiutei, nubėgo. Nuo to laiko visa tai kartojasi kiekvienais metais – kiškis valgo kopūstus ir palieka aukso karolius. Senelis su močiute gyvena savo gyvenimą. Pardavę auksą, jie pasistatė didelį namą ir labai linksmai gyvena.

Marius, 6 klasės mokinys,  2012 m.

Pasaka apie kiškius

"Pasaka apie kiškius", Vaidas, 2013

“Pasaka apie kiškius“, Vaidas, 2013

Kartą seniai seniai gyveno senelis ir senelė. Jie susikasė daržą ir pasėjo morkas. Atėję į daržą  laistyti morkų, jie rado rudą kiškį. Jis buvo jaunas, dar visai mažas. Seneliai paėmė tą miegantį kiškį ir parnešė namo. Kai kiškis atsibudo, net nebandė pabėgti. Seneliai jį pamaitino morkomis. Paskui jam padarė mažą namelį. Kiškelis, pamatęs namelį, šokinėjo ir džiaugėsi. Kitą dieną atėjo dar vienas kiškis. Šeimininkai priėmė ir jį. Dviese kiškiai dar labiau džiaugėsi žiūrėdami vienas į kitą. Jie ilgai šokinėjo iš džiaugsmo ir sudaužė puodą. Seneliai tai pastebėjo, bet neužpyko ant kiškių. O jie tupėjo susigūžę ir drebėdami. Seneliai pabarė sakydami:

Jei dar vieną kartą taip padarysite, tai čia negyvensite.

Vėliau dar atklydo du kiškeliai. Seneliai visus kiškius maitino, nes manė, kad jie labai alkani. Paskui seneliai sugalvojo, kad reikia daugiau namelių kiškiams. Per dvi dienas pastatė namelius. Nuo tada visi labai gražiai gyveno.

Vaidas, 6 klasės mokinys,  2012 m.

atgal